“Poznaliśmy się z Marcinem w 2016 r. w biurze architektonicznym gdzie pracowaliśmy razem przez rok. Marcin to świetny architekt, wyróżnia się multidyscyplinarną wiedzą na temat  projektowania oraz dbałością o detale. W swoich projektach dąży do osiągnięcia równowagi. Jego mottem jest – funkcja, forma i konstrukcja, są elementy architektury, które muszą ze sobą łączyć i żaden z nich nie powinien dominować ani zderzać się ze sobą. 

Marcin to również dobry przyjaciel”

Marka SFD Furniture Design powstała w wyniku inspiracji założycieli marki Artura i Ewy krajobrazami skandynawskimi. Zapragnęli tworzyć produkty, które wpłyną na jakość życia odbiorców oraz będą wynikiem synergii naturalnego krajobrazu i wyrafinowanego stylu projektowego.  

SFD Furniture design to meble o uproszczonych i czytelnych formach oraz stonowanych i dopasowanych barwach. Prostota kształtów oraz brak niepotrzebnej ornamentyki sprawiają, iż sprawdzają się one doskonale nie tylko w harmonijnych i minimalistycznych wnętrzach, ale stanowią również świetne uzupełnienie pomieszczeń urządzonych w innych stylach. 

Niezwykłe miejsce w projektach SFD zajmują także stosowane materiały. Widoczne w strukturze drewna słoje, spękania, naturalne przebarwienia czy sęki nadają mu indywidualny, niepowtarzalny charakter. Są ponadto poniekąd zapisem jego historii. SFD dąży do tego, aby oferowane produkty odznaczały się taką niepowtarzalnością i specyfiką, aby miały swą duszę, istotne jest zachowanie tego co najpiękniejsze w drewnie, wyeksponowanie jego faktury i barw. Naturalność jest ponadto podkreślona poprzez kolejny materiał wykorzystywany do produkcji – stal. Proste kształty, surowość elementów stalowych oraz dyskretna faktura pokrycia kontrastują z organicznym charakterem drewna. Zastosowanie stali – z uwagi na smukłe kształty elementów – nadaje meblom delikatności i lekkości, a przy tym zapewnia stabilność i wytrzymałość.

Dla marki SFD Furniture Design Marcin zaprojektował:

Elegancki stół EM o bardzo ekspresyjnej formie odznaczający się doskonałą jakością i wyrafinowanym stylem.

 Nowoczesny dębowy stół do jadalni BLACK FOREST 

– Nowoczesny stół kawowy EL 

Artur Przedzieńkowski właściciel marki SFD Furniture Design.